FAQ

Hipnoza to naturalny stan, dzięki któremu w łatwy i naturalny sposób, w głębokim rozluźnieniu, możemy pracować z podświadomością. Jest to stan, w którym osoba hipnotyzowana jest przytomna i świadoma, ale jednocześnie bardzo zrelaksowana.

Profesjonalnie prowadzona hipnoza jest w pełni bezpieczna i nieszkodliwa oraz odbywa się wyłącznie za zgodą osoby hipnotyzowanej.

Badanie przeprowadzone przez dr Alfreda A. Barrios’a dowodzi, że hipnoterapia w różnych aspektach jej stosowania osiąga ok. 93% skuteczności przy 6 sesjach terapeutycznych.

Dla porównania, wynik terapii behawioralnej to ok. 72% skuteczności przy 22 sesjach, a niezwykle popularna psychoterapia osiąga 38% skuteczności przy 600 sesjach. Jeśli mówimy o stałych zmianach, warto zwrócić uwagę na nakład czasu, pracy i oczywiście – pieniędzy wydanych przez klienta.

(Źródło: Psychotherapy: Theory Research and Practice, Volume 7, Number 1, Spring, 1970).

Hipnoza to naturalny i bezpieczny stan koncentracji, podczas którego mogą pojawić się różne emocje, w różnym natężeniu. Z tego powodu pierwszy trymsetr ciąży jest jednym z przeciwskazań. Dodatkowym przeciwskazaniem jest epilepsja.

Hipnoterapia online jest tak samo skuteczna jak stacjonarna. Forma terapi nie ma wpływu na jej skuteczność. Uważam, że sesja hipnoterapii online może być bardziej komfortowa, ponieważ klient znajduję się w znanym miejscu (własne mieszkanie, własne łóżko/kanapa), w którym ma możliwość poczuć się bezpiecznie i z łatwością wejść w trans hipnotyczny.

Tak. W rzeczywistości jest to bardzo naturalny stan, którego wszyscy doświadczamy w ciągu dnia. Oczywiście tak jak było napisane wyżej – osoba hipnotyzowana musi wyrazić zgodę, inaczej nie ma możliwość, aby wprowadzić ją w trans hipnotyczny.

Nie można utknąć w transie hipnotycznym. Podczas hipnozy twój umysł i ciało są bardzo zrelaksowane i możesz wyjść lub otworzyć oczy, kiedy tylko chcesz, bez żadnych problemów. Hipnoza nie jest snem.

Sesja hipnoterapii trwa około 1h.

To zależy, z jaką trudnością się mierzysz. Średnio do rozwiązania problemu zaleca się 3-6 sesji. Jest to kwestia indywidualna, ustalana bezpośrednio z klientem, zazwyczaj na pierwszej sesji. 

Oczywiście. Wtedy przed pierwszym spotkaniem opłacasz sesję jednorazową, a różnicę do pakietu dopłacasz zaraz po tym jak utwierdzisz się, że ta forma pracy jest dla Ciebie.

Hipnoterapia to terapia z wykorzystaniem hipnozy, która umożliwia pracę z umysłem podświadomym. Wprowadzenie w stan relaksu i skupienia. 

Terapia to spotkania oparte na rozmowie. Sesja terapeutyczna, której celem jest zamierzone i systematyczne działanie przy użyciu różnych metod, którego skutkiem ma być poprawa Twojego funkcjonowania. Przyglądamy się Tobie i temu, z czym się aktualnie mierzysz. Szukamy dla Ciebie najlepszego rozwiązania i sposobu na podniesienie jakości Twojego życia i poprawy samopoczucia.